بانک مرکزی چین دارای سردرد پولی 1.3 تریلیون دلاری است

بانک مرکزی چین دارای سردرد پولی 1.3 تریلیون دلاری است

اخبار اقتصادی

تلکس ایران

© بلومبرگ. ستاد مشترك بانك چين در دوشنبه، 26 فوريه سال 2018 در پكن قرار دارد. حزب كمونيست چين براي لغو محدوديت دوره رياست جمهوري در جريان است كه اجازه خواهد داد Xi Jinping در سال 2023 قيام كند و از خروج كشور از يك سیستم سیاسی مبتنی بر رهبری جمعی است. عکاس: جولیا مارسی / بلومبرگ© بلومبرگ. ستاد مشترك بانك چين در دوشنبه، 26 فوريه سال 2018 در پكن قرار دارد. حزب كمونيست چين براي لغو محدوديت دوره رياست جمهوري در جريان است كه اجازه خواهد داد Xi Jinping در سال 2023 قيام كند و از خروج كشور از يك سیستم سیاسی مبتنی بر رهبری جمعی است. عکاس: جولیا مارسی / بلومبرگ

(بلومبرگ) – صندوق های بازار پول در حال رشد چین، مشکلی برای بانک مرکزی کشور ایجاد می کنند، زیرا سیاست گذاران تلاش می کنند تا جریان اعتبار را به منظور کاهش مواجهه اقتصادی کاهش دهند.

در حالی که این وجوه موجب شده است که جانشینان جایگزین مناسب برای سهام خطرناک و یک بار مدیریت محصولات ثروت بالا باشند، آنها به طور موثر هزینه های وام را افزایش می دهند. به همین دلیل است که با توجه به انجمن مدیریت دارایی چین حدود 8.6 تریلیون یوآن (1.3 تریلیون دلار)، آنها پس انداز را به بانک ها متمایل می کنند، که به نوبه خود باید هنگام پرداخت پول نقد به عنوان سپرده ها، نرخ های بالاتر را پرداخت کنند.

این هزینه های بالاتری به همراه وام گیرندگان منتقل می شود و در برابر تلاش های بانک خلق چین به منظور کاهش نرخ وام برای شرکت های کوچک و متوسط ​​به خصوص است. و قدرت چانه زنی صندوق های پول در حال رشد است – دارایی ها نزدیک به سپرده های شخصی در بانک صنعتی و تجاری چین چین، بزرگترین وام دهنده جهان با دارایی است.

نای ون، اقتصاددان شانگهای در شرکت Huabao Trust، گفت: “تحمل ریسک سرمایه گذاران در بازار سهام ضعیف سهام و بازار اوراق قرضه کاهش یافته است”، به این ترتیب آنها به صندوق های پول پول تبدیل شده اند. سرمایه گذاری صندوق پول ممکن است لزوما در دستان شرکت های متوسط ​​و کوچک نباشد. ”

سرکوب مالی

سالها پیش، بسیار سادهتر بود، زمانی که خانوادههای چینی گزینههای گوناگونی داشتند و نه سپردههای بانکی، و تنظیمکنندهها میزان نرخ بهره را در این صندوقهای پس انداز تعیین کردند. این به PBOC اجازه داد هزینه های مالی برای بانک ها را به راحتی کاهش دهد. بانک مرکزی نرخ بهره را نیز تعیین می کند.

“در حالیکه سیاستگذاران فقط نیاز به تمرکز بر سیستم بانکی داشتند تا وام دهندگان وام دهندگان را به وام افزایش دهند، اکنون با توجه به اندازه این وجوه، چالش های بزرگتری به دست می آورند و نیاز به اقدامات بیشتری برای رسیدن به یک هدف دارند،” شیا لا، هنگ کنگ- اقتصاددان ارشد آسیا در Banco Bilbao Vizcaya Argentaria SA.

فشار بر روی موتور ایجاد وام بانک ها در هفته گذشته نشان داده شد. وام های جدید یوآن در ماه اوت کمتر از پیش بینی بود. و مجموع وام دهی، از جمله بانکداری سایه، نشان داد که وام گیرندگان به طور فزاینده نیاز به تبدیل شدن به بازار بدهی دارند. فروش صورتحساب های کوتاه مدت توسط شرکت های غیر مالی به بالاترین میزان از فوریه سال 2009 رسیده است. با توجه به افزایش نرخ بهره در باره افزایش نرخ بهره، میزان وام گیرندگان به طور فزاینده ای افزایش می یابد.

یکی از نشانه های تأثیر شرایط سخت تردید جمعه، روز جمعه بود، با اطلاعاتی که کوچکترین سود را در هزینه های سرمایه گذاری به ثبت رساند. روزنامه اقتصادی ایالت متحده روز سه شنبه گزارش داد که چین می تواند در این زمینه اطلاعاتی در اختیار داشته باشد.

بانک خلق چین هیچ پاسخ فوری به فکس نگرفت که در مورد رشد وجوه تأثیرگذار بر تلاش برای حمایت از وام ها ارائه شده است.

پس انداز کنندگان پس از اینکه سهام به بازار خرس افت کرد و پیش فرض های اوراق قرضه، گزینه ای خطرناک به حساب می آید، دلیل زیادی برای ادامه دادن به صندوق های پول در بازار وجود دارد. این بازار در ماه جولای به میزان 12 درصد افزایش یافته است که از سال 2013 به میزان 28 برابر افزایش یافته است.

بزرگترین صندوق جهانی، یوآبو، چالش را برای سیاست گذاران نشان می دهد. طبق آخرین گزارش وب سایت شرکت مدیریت دارایی Tianhong، که Yu’Ebao را اداره می کند، 62 درصد از آن به 1،45 تریلیون یوآن در سپرده های بانکی و 9.4 درصد اوراق قرضه – بیشتر اوراق بهادار و اسناد سیاست پولی است.

(NYSE:) Group Holding Ltd.’s Ant Financial affiliate, which holds a majority of the Yu’EBao manager, to cut the maximum amount individuals can invest in it. به نظر می رسد مقامات این مسئله را به رسمیت شناختند، در سال گذشته، از شرکت Alibaba (سهامداران مورچه مالی Group Holding Ltd.)، که دارای اکثریت مدیر یوآبو است، درخواست می کند تا حداکثر مبلغی را که افراد می توانند در آن سرمایه گذاری کنند، کاهش دهند. صندوق های دیگر اخیرا اقدام کرده اند و شرکت Harvest Fund Management شروع به جلوگیری از اشتراک هر روزه برای هر حساب از ماه اوت، پس از Penghua Fund Management Co. در ماه جولای شروع کرد.

توجه مهم این است که اطمینان حاصل شود که رشد و عملکرد صندوق ها و اندازه های صندوق به طوری که منافع سرمایه گذاران را می توان محافظت کرد، بر اساس یک پاسخ ایمیل از صندوق مدیریت برداشت هنگامی که از دلایل تغییر در مورد خواسته شد. Tianhong و Penghua حاضر به نظر دادن.

گفت: “در حالی که این محصولات باعث راحتی و سرمایه گذاری های خوب برای خانوارها شده اند، اقتصاد از آن بهره مند نشده است و حتی به سیستم مالی خطراتی وارد می کند.” او گفت: “این توجه توجه تنظیمکنندگان را به خود جلب کرده است.”

(اقدامات سرمایه گذاری را در بند هشتم اضافه می کند.)

اخبار داغ

اخبار ایران

خبر

اخبار

اخبار روز

اخبار جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.